Pasta do zębów – jaką wybrać?

Prawidłowa higiena jamy ustnej odgrywa kluczową rolę, aby zachować zdrowe i piękne zęby przez długie lata. Oczywiście należy zadbać o codzienną pielęgnację, ale także regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jednak najważniejsze jest dokładne szczotkowanie zębów. Jaką pastę do zębów wybrać?

Pasty do zębów wybielające

Wiele osób boryka się z licznymi przebarwieniami na zębach. Powodem może być picie kawy, czerwonego wina lub po prostu uwarunkowania genetyczne. Można jednak poprawić wygląd zębów, używając wybielających past do zębów. Dostępne są różnego rodzaju produkty, które należy używać zgodnie z zaleceniami. Niektóre pasty zawierają dość sporo składników ścierających, przez co mogą być używane mniej więcej raz na dwa tygodnie. Są także pasty delikatnie wybielające, które usuwają codzienny osad i mogą być stosowane regularnie.

 

Pasta do zębów wrażliwych

Nadwrażliwe zęby na ciepłe i zimne bodźce dość mocno utrudniają codzienne funkcjonowanie. Nadwrażliwość może być oznaką problemów, jakie zachodzą w jamie ustnej. Mogą być także uwarunkowane genetycznie i wówczas wystarczy dobrać odpowiednią pastę do zębów, która szybko i skutecznie poradzi sobie z takimi dolegliwościami. Wiele z tych past zawiera czynne składniki, które zapobiegają powstawaniu próchnicy, a także paradontozy. Krwawiące dziąsła są udręką, ale dobrej jakości pasta do zębów wyeliminuje ten problem.

 

Jaką pastę wybrać dla dzieci?

Już od najmłodszych lat należy zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej dzieciaków. Warto także przyzwyczajać malucha do wizyt w gabinecie stomatologicznym, aby w późniejszym wieku nie bało się tego lekarza. W przypadku najmłodszych najważniejszą rzeczą jest dobranie odpowiedniej pasty do zębów z https://www.cocolita.pl/pasty-do-zebow , która po połknięciu nie spowoduje skutków ubocznych. Lepiej wybrać pastę, która nie jest smakowa, gdyż wzmagałaby chęć zjedzenia jej. Dobrym wyborem są pasty z łagodnym posmakiem mięty. Wiele kontrowersji budzą także pasty z fluorem, jednak w odpowiednim stężeniu jest on bezcenny i powinien znajdować się w każdej tubce pasty do zębów.