Płatki pod oczy są świetnym rozwiązaniem po nieprzespanej nocy lub po pojawieniu się wyraźnych obrzęków zmęczenia. Należy jednak pamiętać, że stosowanie doraźne płatków pod oczy nie będzie przynosiło efektów, dlatego specjaliści zalecają stosowanie ich 1-2 razy tygodniowo. Dzięki składnikom aktywnym znajdującym się w ich składzie skóra będzie odżywiona w jej głębszych warstwach. Wyjątkowy kształt płatków pod oczy jest wygodny w użyciu oraz sprawia, że przylegają idealnie do skóry pod oczami.
Płatki pod oczy – rodzaje. Ale które wybrać?
W sklepach pojawia się coraz więcej rodzajów płatków pod oczy. Wybór jednak zależy od tego, jakie mają pojawić się efekty po ich użyciu.
Płatki kolagenowe pod oczy oprócz substancji aktywnych w swoim składzie posiadają drogocenny kolagen, dzięki któremu poprawia się jędrność oraz elastyczność skóry. Efekt po ich zastosowaniu jest natychmiastowy, ponieważ kolagen w nich zawarty napina skórę, dzięki czemu można zauważyć efekt liftingu. Dodatkowo zazwyczaj dodawany jest do nich kwas hialuronowy, który nadaje skórze dodatkowego nawilżenia tym samym poprawiając jej kondycję.
Płatki hydrożelowe pod oczy są wzbogacone przez wyjątkowe serum w nich skoncentrowane. Mają właściwości liftingujące, napinające oraz przeciwzmarszczkowe. Zastosowana w nich innowacyjna technologia pozwoli zauważyć efekty w sposób natychmiastowy. Hydrożelowe płatki pod oczy dostarczają skórze bardzo dużo cennych składników aktywnych (kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne), które mają wpłynąć na intensywne nawilżenie oraz redukcję zmarszczek.
Ostatnim rodzajem są płatki żelowe, które mają zredukować przede wszystkim drobne bruzdy i zmarszczki wokół skóry pod oczami. Dostarczają skoncentrowaną dawkę czynnych składników nawilżających oraz wygładzających.
Czy płatki pod oczy są dla każdego?
Tak, pod warunkiem, że nie ma się uczulenia na składniki aktywne zawarte w ich składzie. Sprawdzą się na każdej skórze – zarówno suchej, tłustej czy mieszanej. Dzięki nim skóra będzie w sposób dogłębny odświeżona i nawilżona. Należy jednak pamiętać, że ich zastosowanie nie zastąpi tradycyjnej, codziennej pielęgnacji twarzy oraz skóry pod oczami.