Jak wybrać krem do suchej skóry?

Problem suchej i wrażliwej skóry jest dość powszechny. Zmagają się z nim dzieci i dorośli. Gdy zwykłe preparaty nawilżające już nie wystarczają, trzeba sięgnąć po tzw. dermokosmetyki. Są to produkty lecznicze pomagające pozbyć się takich dolegliwości skórnych jak trądzik zwykły lub różowaty czy atopowe zapalenie skóry. Nowoczesne kosmetyki redukują kilka różnych objawów jednocześnie jak np. świąd, suchość, brak elastyczności, przebarwienia. Przykładem dermokosmetyków o działaniu nawilżającym są Dermedic Hydrain 2 oraz Dermedic Hydrain3.

 

Czym się kierować przy wyborze kremu do skóry?

 

Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę, to skład danego preparatu. Warto czytać etykiety i przyglądać się komponentom poszczególnych produktów. Im bardziej naturalny i ekologiczny skład, tym bardziej przyjazny dla ludzkiej skóry. Krem Dermedic Hydrain 2 i Dermedic Hydrain 3 zawierają np. potrzebne pierwiastki zawarte w wodach termalnych jak żelazo, magnez, potas, itp. Cennym składnikiem jest też masło Shea, które jest obecne w wielu preparatach przeznaczonych do użytku zewnętrznego.

 

Czy cena kremu jest ważna?

 

Wiele osób próbuje oszczędzać na kosmetykach i w efekcie kupuje produkty, które są zupełnie nieprzydatne. Nie ma sensu przepłacać, jednak na solidny kosmetyk warto czasem wydać kilka groszy więcej. Można porównać ceny w aptekach i sklepach internetowych. Należy także rozpatrywać cenę produktu w odniesieniu do jego efektywności i wydajności, ponieważ z pozoru może się wydawać, że dany krem jest bardzo drogi, jednak biorąc pod uwagę korzyści, jakie za sobą niesie oraz to, że wystarcza na długo, okazuje się, że jego cena wcale nie jest wygórowana.

 

Zwykły krem czy dermokosmetyk?

 

Dermokosmetyki są dedykowane osobom, u których inne sposoby zawiodły. Odbiorcami są zatem osoby o wyjątkowo wrażliwej, zniszczonej oraz problematycznej skórze. Produkty z linii dermokosmetyków jak krem Dermedic Hydrain 2 od Cocolita i Dermedic Hydrain3 wykazują wzmożone działanie w walce z niedoskonałościami skóry. Dermokosmetyki mogą też zostać zalecone przez lekarza lub kosmetologa.