Jak pielęgnować delikatną skórę malucha?

Wybór odpowiednich kosmetyków przeznaczonych dla najmłodszych jest w dzisiejszych czasach ogromny. Dlatego też można bardzo szybko się pogubić w tym, co będzie odpowiednie dla delikatnej skóry dziecka.

Kosmetyki z dobrym składem

Dermatolodzy zalecają, aby w szczególny sposób wspierać barierę hydrolipidową skóry noworodków, gdyż niedługo po narodzinach, ich naskórek nie wytwarza już sebum. Skóra niemowlęcia w większym stopniu niż u dorosłego wchłania substancje, które pojawiają się na jej powierzchni. Z tego też powodu maluchy narażone są na otarcia, alergiczne stany zapalne, infekcje, atopie i inne. Ponadto narażenie na czynniki środowiska zewnętrznego w postaci mrozu, wiatru, słońca mogą podrażniać i wysuszać. Dlatego tak ważne jest właściwe dobranie kosmetyków, które będą nie tylko chronić i natłuszczać skórę, ale też ją nawilżać i pielęgnować. Pierwszą podstawową zasadą, którą należy się kierować przy zakupie kremów dla noworodków, to unikanie wszelkich środków konserwujących, substancji zapachowych, barwników i innych substancji drażniących. Kosmetyki dla dzieci powinny być łagodne, delikatne, pielęgnujące i ochronne.

kosmetyki dla dzieci zestawy

Co tak naprawdę jest potrzebne?

Możemy do woli wybierać spośród wielu dostępnych na rynku produktów dedykowanym najmłodszym. Dobrym pomysłem są kosmetyki dla dzieci zestawy z Cocolity, które zawierają wszystko, co potrzeba na początek. Jeśli jednak sami kompletujemy kosmetyczkę dziecka to należy pamiętać, aby nie przesadzać z zakupami. Co za dużo, to niezdrowo! Delikatnej skórze maluszka potrzebnych jest zaledwie kilka produktów, a należą do nich:

– łagodny żel do mycia ciała i włosków

– krem na odparzenia

– balsam lub oliwka do ciała

– krem ochronny do buzi

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi pielęgnacji skóry tych najmłodszych, należy tak kompletować kosmetyki dla noworodka, aby spełniały wszystkie wymogi bezpieczeństwa i tolerancji. Powinny być przebadane dermatologicznie i posiadać europejskie certyfikaty. Skóra noworodka jest bardzo wrażliwa, dlatego tak ważny jest dobór właściwych kosmetyków.