Z czego produkuje się czarne mydła?

Czarne mydła od kilku lat są prawdziwym hitem. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że mają one dobroczynne działanie i że warto je stosować. Warto jednak wiedzieć, że mydła te różnią się od innych produktów tego typu. Z tego powodu często wcale nie mają one formy tradycyjnej kostki, ale raczej gęstego żelu – tak jak czarne mydło Agafii (sprawdź tutaj). Z czego się je robi?

Tylko dwa składniki

Może to być pewnym zaskoczeniem, ale do produkcji czarnego mydła syberyjskiego wystarczą tylko dwa składniki. Są to czarne oliwki macerowane w soli potasowej oraz oliwa z oliwek. Mydło to produkowane jest z wykorzystaniem tradycyjnych metod, które od wieków nie były zmieniane. Dzięki temu czarne mydło syberyjskie cieszy się tak dużą popularnością i zaufaniem użytkowników. Mydło to może być wykorzystywane do mycia całego ciała, włosów, a nawet do regularnego mycia twarzy. To niezwykłe mydło roślinne doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery trądzikowej, tłustej i mieszanej. Z racji prostego i naturalnego składu zdecydowanie zmniejsza się ryzyko wystąpienia alergii lub podrażnień. Czarne mydło nie potrzebuje nawet dodatkowych substancji zapachowych, bo same czarne oliwki mają swój naturalny i wyrazisty aromat, który jest bardzo przyjemny.

Działanie z natury

Czarne oliwki zawierają witaminę E, witaminy z grupy B, prowitaminę A, witaminę C, fosfor, wapń, miedź i żelazo. Oliwa z oliwek jest źródłem cennych kwasów tłuszczowych: oleinowego, linolowego i linolenowego. Nie można się więc dziwić, że działanie tego kosmetyku jest tak silne. Przede wszystkim czarne mydło syberyjskie ma działanie nawilżające i silnie oczyszczające. Do tego ma też działanie przeciwzmarszczkowe i opóźniające procesy starzenia się skóry. Jego stosowanie może przyspieszać gojenie się skóry, działa też przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Do tego też nie można zapominać o cennych właściwościach odżywczych. Liczne zalety czarnego mydła sprawiają, że to jeden z kosmetyków, które cieszą się największą popularnością i zaufaniem użytkowników.