Czy pomadka zmienia całość makijażu?

Pomadka to pierwsza rzecz, która przychodzi do głowy, gdy myśli się o makijażu. Dodanie koloru ustom może mieć ogromny wpływ na rysy twarzy. Źle dobrany odcień pomadki może z łatwością zniszczyć cały look. Dlatego ważne jest, aby wybrać kolor, który odpowiada do danego typu urody.

Pomadki Maybelline – dla kogo są odpowiednie?

Nakładanie makijażu może być bardzo zabawnym doświadczeniem — można bawić się różnymi kolorami, teksturami i kształtami. Warto wybierać marki, które są przyjazne nawet dla najbardziej wymagającej skóry.  Pomadki Maybelline są kosmetykami, które zostały stworzone nawet dla najbardziej wymagających kobiet. Głównymi składnikami, które można znaleźć w szmince, są woski, takie jak wosk pszczeli i oleje — często oliwa z oliwek. Pierwszy składnik nadaje pomadce strukturę, a drugi dodaje jej blasku. Aby usta wyglądały na pełniejsze, produkt czasami zawiera kapsaicynę, która jest  składnikiem występującym w  papryczkach chili.
Dodawane są również pigmenty, barwniki i substancje zapachowe, które będą decydować o kolorze i zapachu produktu. Niedawno do wielu formuł szminek dodano również inne składniki, takie jak witamina E, środki nawilżające, aloes, kolagen i filtry przeciwsłoneczne, aby chronić skórę ust.

Maybelline pomadka

Jak prawidłowo dobrać pomadkę do urody?

Znajomość odcienia skóry z pewnością pomoże każdej kobiecie. Zasadniczo istnieją 3 rodzaje odcieni: chłodny, ciepły i neutralny.

  • Chłodne odcienie: jasna lub jasna karnacja  — miękka mokka lub nude;
  •  średnia karnacja  — odcienie różu lub żurawiny;
  • opalona lub głęboka skóra  — odcienie rubinowe lub winne.
  • Ciepłe odcienie: jasna lub jasna karnacja  — blady róż lub brzoskwiniowy nude;
  • średnia, opalona lub głęboka skóra  — odcienie miedzi lub brązu.
  • Neutralny: szerokie spektrum kolorów, zarówno chłodnych, jak i ciepłych tonacji.