Żel z aloesu o wszechstronnym zastosowaniuNiektóre kosmetyki mają wszechstronne działanie i są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się niezależnie od sytuacji. Przykładem jest żel z aloesu, który dostępny jest w wielu postaciach. Sięga się po niego do produkcji wielu kosmetyków. Wszystko to dlatego, że zawiera ponad dwieście różnych składników aktywnych. 

W jaki sposób można wykorzystać żel aloesowy?

Żel aloesowy świetnie sprawdza się w postaci kremu nawilżającego. Wystarczy nałożyć niewielką jego warstwę pod olej. Można go nakładać także na delikatne okolice oczy. Ten zabieg sprawi, że zmniejszy się opuchlizna i nieestetyczne sińce pod oczami. Kolejną opcją jest zastosowanie aloe vera jako maseczki. Jest to świetna opcja dla osób borykających się ze skórą suchą, która potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Wystarczy położyć grubą warstwę żelu z aloesu na twarz, najlepiej w połączeniu z jakimś olejkiem. Żel aloesowy może być stosowany jako serum na noc. Można nałożyć go pod krem czy olejek i postaci na całą noc. 

Na co jeszcze przyda się aloe vera? 

Żel aloesowy można schłodzić i wówczas uzyskuje się opatrunek o właściwościach chłodzących. Świetnie sprawdza się to przy skórę zaczerwienionej, piekącej i wrażliwej. Jeśli czujemy, że nasza skóra potrzebuje ukojenia, to jak najbardziej warto zafundować jej taki chłodzący zabieg. Aloe vera może zostać wykorzystany w formie balsamu do ciała, po goleniu, w pielęgnacji stóp i dłoni. Stanowi ratunek w przypadku ukąszeń i użądleni owadów. Działa łagodząco, przeciwobrzękowo i przeciwświądowo. Panowie mogą używać żelu aloesowego po goleniu twarzy w celu zredukowania zaczerwienienia i złagodzenia podrażnienia.