Henna do włosów – sposób na naturalną pielęgnację

Henna marki Sattva to propozycja dla osób, które chcą przeprowadzić koloryzację włosów, ale zależy im też na pielęgnacji.

Henna pielęgnuje włosy

Sattva henna jest produktem bogatym w indyjskie zioła, który odżywi i wzmocni włosy. Ziołowe farby do włosów, do których należy henna marki Sattva, charakteryzują się tym, że nie tylko zmieniają kolor włosów, ale wpływają korzystnie na kondycję włosów.

Henna do włosów Sattva ma w swoim składzie różne zioła, m.in. hennę, cassię, amlę, neem, brahmi czy indygo. Zawierają one cenne witaminy i minerały, m.in. witaminę B, wapń, potas i magnez. Ich stosowanie, zwłaszcza regularne, odżywia i wzmacnia włosy.

Naturalny kosmetyk do włosów

Henna do włosów Sattva jest naturalnym kosmetykiem do włosów. W składzie zawiera czyste zioła ajurwedyjskie w formie zmielonego proszku. Wystarczy pozostawić taką mieszankę rozrobioną z wodą na włosach kilka godzin, by uzyskać głęboki i wielowymiarowy odcień włosów.

Dla kogo henna?

Hennowanie włosów sprawdzi się u osób ze zniszczonymi i cienkimi włosami. Farbowanie ziołowymi farbami ma wiele zalet, m.in. sprawia, że włosy są grubsze i odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne, powoduje regenerację struktury włosów i uodparnia na uszkodzenia, a także nadaje fryzurze naturalnego blasku.

Po hennę marki Sattva mogą sięgnąć alergicy, osoby o wrażliwej skórze i osoby uczulone na chemiczne farby do włosów. Wybrać mogą ją nawet kobiety w ciąży. W ofercie są nie tylko pełnowymiarowe opakowania henny, ale też saszetki testowe, które pozwalają wypróbować dany kolor henny na pasemku włosów. Dodatkowo produkty nie są testowane na zwierzętach.