Lakier do paznokci – jak dopasować go do sytuacji?

Lakier do paznokci to ozdoba wykorzystywana zarówno na co dzień, jak i podczas szczególnych okazji. Dobór koloru i rodzaju barwnika nie powinien być uzależniony wyłącznie od gustu i kreacji. Choć są to istotne czynniki, należy pamiętać również o stosownym dopasowaniu ozdoby do sytuacji. O czym pamiętać, aby wybrać właściwy lakier?

Barwniki wykorzystywane na co dzieńlakier do paznokci z Cocolity

Wśród lakierów do paznokci odnaleźć można szeroką ofertę kolorów i efektów. Poszczególne barwy nabyć można w wersji matowej, brokatowej, neonowej, czy z satynowym połyskiem. W niektórych miejscach pracy możliwe jest malowanie paznokci zgodnie z własnym gustem. W przestrzeniach, w których obowiązuje strój formalny często jednak konieczne jest utrzymanie tzw. skromnego i schludnego wyglądu. Wiele osób decyduje się wówczas na bezbarwne lakiery do paznokci. Warto wiedzieć, że nie jest to jedyna opcja. Inne rodzaje barwników, które sprawdzą się w takich sytuacjach to matowe egzemplarze w odcieniach beżu i delikatnego brązu. W niektórych biurach dozwolone powinno być również użycie matowej bieli, szarości lub stonowanych odcieni z perłowym połyskiem.

Jak wybrać lakier na szczególną okazję?

Lakiery do paznokci zwykłe oferują jednak o wiele więcej modnych odcieni do wyboru. Warto sięgnąć po nie w wyjątkowych sytuacjach. Podczas romantycznych kolacji i eleganckich wyjść dobrym wyborem może okazać się klasyczna czerwień. Korzystnym rozwiązaniem będą tutaj również odcienie bordowe i kolor wina. W czasie bali i bankietów często stawia się na lakiery granatowe, czarne lub w kolorze butelkowej zieleni. Największe pole do popisu mają osoby wybierające się na imprezę z przyjaciółmi lub taką, która została zorganizowana podczas karnawału. Wówczas można postawić na lakiery brokatowe i neonowe dopasowane do własnych preferencji.

Kolor i rodzaj lakieru dobrane do sytuacji umożliwią eleganckie zaprezentowanie się podczas każdej uroczystości. Warto pamiętać o tym, że również barwnik wykorzystywany na co dzień powinien być dopasowany w przemyślany sposób.