Wosk do depilacji

Pomimo wielu dostępnych metod depilacji (lasery, depilacja pastami cukrowymi), to nadal jedną z najczęściej wybieranych, jest tradycyjny do depilacji wosk . Być może jego popularność wynika z faktu, iż daje rewaluacyjne efekty, a do tego depilację za pomocą wosku można wykonać samodzielnie- nawet w domu.

Depilacja woskiem

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty depilacji woskiem, bardzo ważne znaczenie ma wybór odpowiedniego wosku. Dziś tradycyjna depilacja woskiem to nadal jedna z najchętniej wybieranych metod usuwania zbędnego owłosienia, szczególnie w okresie letnim. Metoda jest wygodna, a wosk i dodatkowe narzędzia są stosunkowo tanie, przez co też metoda ta jest tak lubiana i niezwykle popularna w świecie kosmetycznym.

Zalety wosków do depilacji

Wosk do depilacji to stosunkowo tania, szybka i bardzo efektowna metoda. Po depilacji możemy długo cieszy się idealnie gładką skórą. Zadowalające efekty utrzymują się nawet przez trzy tygodnie. Co więcej, usunięte woskiem włoski odrastają dużo wolniej niż po zgoleniu ich tradycyjną maszynką, a do tego nie są aż tak mocne. Wosk można stosować na każdą partię ciała: od twarzy po pachy, nogi lub okolice bikini. Jedynym minusem tej metody jest to, że nie należy ona do najprzyjemniejszych. Sam zabieg jest dość bolesny, przez co też nie każdy będzie w stanie się na niego zdecydować.

 

Wosk do depilacji w domu

Depilacja woskiem jest metoda prosta, dlatego tez można ją wykonać samodzielnie w domu, a efekty są równie zadowalające, jak te po wizycie w salonie.