Rodzaje peelingów do twarzy

Na rynku można znaleźć ogromny wybór kosmetyków, w tym również różnego rodzaju peelingi, które wykorzystuje się do skutecznego oczyszczania cery. Takie preparaty działają na kilka różnych sposobów.

Peeling mechaniczny

peeling do twarzyMechaniczny peeling do twarzy z Cocolita to kosmetyk, który zawiera twarde drobiny. Takie składniki mogą mieć naturalne pochodzenie, na przykład do produkcji kosmetyków stosuje się zmielone pestki owoców oraz łupiny orzechów. Preparaty tego typu zalecane są przede wszystkim do cery tłustej, ponieważ pomagają odblokować zatkane pory, zmniejszają wydzielanie sebum oraz poprawiają ukrwienie skóry.

Enzymatyczne

Enzymatyczne peelingi do twarzy zawierają różne substancje chemiczne, których działanie polega na usuwaniu martwego naskórka. Takie kosmetyki wyrabia się z zastosowaniem wyciągów z różnych owoców, na przykład ananasa, a także ziół. Celem zabiegów jest przede wszystkim usunięcie martwych komórek i przywrócenie skórze świeżego wyglądu. Tego typu zabiegi zalecane są dla skóry naczynkowej, wrażliwej i suchej, ponieważ te rodzaje cery źle znoszą mechaniczne pocieranie.

Wybór rożnych kosmetyków jest ogromny, więc bez problemu znajdziemy preparaty idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Ważne jest także właściwe dobranie odpowiedniej częstotliwości przeprowadzania takich zabiegów. W przypadku skóry wrażliwej złuszczanie należy przeprowadzać rzadziej niż na przykład przy skórze tłustej.