Oleje jako naturalna metoda oczyszczania twarzy

Wieczorny demakijaż twarzy i oczu to podstawa codziennej pielęgnacji. Jest to czynność, która na stałe powinna zagościć w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych.

Dlaczego demakijaż jest tak bardzo ważny?

Odpowiedź jest prosta. Demakijaż usuwa brud, sebum, pot, bakterie i kosmetyki z twarzy. Oczyszcza pory i pozwala skórze oddychać. Minimalizuje powstawanie zaskórników i krost.

Produktami stosowanymi do demakijażu najczęściej są żele, mleczka i płyny micelarne. To wszystko pomaga oczyścić skórę twarzy, jednak może się zdarzyć, że naruszą one naturalną barierę ochronną skóry.

Postawić na oleje

Coraz bardziej popularne koreańskie metody pielęgnacji twarzy, propagują oczyszczanie skóry olejami. Jest to sprawdzona metoda przez Koreanki, które do rytuałów pielęgnacyjnych przywiązują ogromną wagę. Dlatego zmywając dzienny makijaż, warto postawić na demakijaż olejkami. Podstawowa zasada jest jedna: tłuszcz rozpuszcza tłuszcz.  Oleje zmywają brud i usuwają makijaż nie naruszając warstwy hydrolipidowej naskórka. 

Jak zrobić mieszankę olejów do demakijażu?

Proporcje olejów powinny być dostosowane do posiadanego typu cery. Proporcje powinno się indywidualnie zmniejszać i zwiększać, dopóki zamierzony efekt nie będzie zadowalający. Najlepiej wybrać dowolny olej bazowy, który należy połączyć z olejem rycynowym. Ważne, by stosowane olejki były naturalne, tłoczone na zimno i nierafinowane. Warto oleje wzbogacić olejkami eterycznymi, które mają działanie nie tylko relaksacyjne, ale także i zdrowotne.