Mineralne a tradycyjne pudry: jakie wybrać?

Pudry mineralne to preparaty, które są przeznaczone w głównej mierze dla skóry niezwykle delikatnej. Ich formuła pozwala nałożyć makijaż między innymi po operacjach plastycznych lub zabiegach dermatologicznych. Nie podrażniają one skóry i nadają się nawet po naświetlaniach radiologicznych.

Czym są pudry mineralne?

Pudry mineralne są w pełni naturalne. Składają się z niewielkiej ilości składników, w związku z czym nie podrażniają i są hipoalergiczne, a także dostosowane do skóry problematycznej.

Są one wolne od jakiejkolwiek chemii, co oznacza, że nie znajdziemy w nich żadnych olejków, substancji zapachowych, środków konserwujących czy wosków. Składają się tylko i wyłącznie z naturalnych minerałów – krystalicznie czystych. Najczęściej są to między innymi dwutlenek tytanu, mika, tlenek cynku, tlenek żelaza, mangan i tym podobne.

Składniki pudrów mineralnych

Pudry mineralne posiadają takie składniki, jak między innymi:

– mika, która jest odpowiedzialna za rozświetlenie cery i optyczne spłycenie zmarszczek;

– tlenek żelaza odpowiadający za kolor kosmetyku;

– tlenek cynku o właściwościach kojących, antybakteryjnych i ściągających.

Pudry mineralne różnią się od tradycyjnych – jak już wcześniej wspomniano – składem w pełni bezpiecznym i niezawierającym jakichkolwiek środków chemicznych. Oprócz tego, warto wspomnieć, że mineralne kosmetyki świetnie chwytają się pędzla i dopasowują do skóry. Ponadto, nie brudzą ubrań, co często ma miejsce w przypadku stosowania produktów tradycyjnych.

Oferta sprzedażowa: pudry o strukturze mineralnej tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *