Jak prawidłowo nakładać korektor pod oczy?

Choć korektor jest kosmetykiem, który większość z nas ma w kosmetyczce, to niestety nie zawsze dokładnie wiemy, jak należy go nakładać. Nieumiejętnie nałożony, zamiast zakryć mankamenty urody, niepotrzebnie je podkreśli lub nie będzie się odpowiednio długo trzymał na skórze.

cocolita korektor pod oczy

Jak najlepiej nakładać korektor pod oczy?

Jak w przypadku wszystkich kosmetyków, najlepszym sposobem na nakładanie korektora pod oczy jest oszczędność w jego stosowaniu, czyli standardowa zasada: mniej znaczy więcej, jest tu najbardziej trafiona. Warto zainwestować w dobry korektor pod oczy, ponieważ wtedy, nawet najmniejsza ilość produktu jest w stanie zatuszować, te, nawet najbardziej intensywne cienie.

Ważne, aby korektor nakładać pod oczy na wcześniej nałożony krem nawilżający. Jeżeli walczymy z cieniami, może to być nawet krem redukujący cienie pod oczami. Dobrze nawilżona skóra lepiej przyjmie kolejny kosmetyk, który też dużo lepiej będzie się na niej trzymał.

Pędzel do korektora

W celu dokładnego nałożenia wybranego korektora pod oczy możemy zastosować pędzel, który zaprojektowany jest właśnie do nakładania korektora. Korektor zawsze należy nakładać od wewnętrznego kącika oczu, idąc ku górze, a później od nasady nosa w stronę zewnętrznego kącika. Korektor pod oczy należy nakładać tylko na sińce-nie należy wychodzić poza ich granice.

W celu „wtopienia” korektora w skórę najlepiej jest użyć gąbeczki do tzw. blendowania (super też sprawdzi się pędzel). Najważniejsze, aby produkt nakładać cienkimi warstwami.

Po nałożeniu korektora maskującego cienie (w odpowiednio dobranym kolorze), należy nanieść na niego korektor pod oczy w odcieniu skóry (zawsze o ton jaśniejszy od koloru podkładu). Tu niezwykle ważne jest, aby maskowany przez nas obszar, stapiał się zresztą twarzy i odcieniem podkładu.