Drogeryjne i naturalne odżywki do paznokci

W dzisiejszych czasach bardzo popularny jest manicure hybrydowy. I chociaż paznokcie pomalowane w ten sposób wyglądają rzeczywiście bardzo atrakcyjnie, to po wielu miesiącach nieprzerwanego nakładania lakierów hybrydowych, paznokcie wielu kobiet potrzebują wzmocnienia oraz odżywienia. I zdecydowanej przerwy od nakładania kolejnych warstw hybrydy. Trzeba wtedy rozpocząć kurację i zaopatrzyć się w dobre odżywki do paznokci.

Odżywka do paznokci z drogerii

Drogeryjne odżywki do paznokci, które można spotkać na sklepowych półkach, pełne są witamin oraz substancji, dzięki którym płytka paznokcia wzmacnia się, staje się bardziej twarda oraz równa i błyszcząca. Trzeba jednak pamiętać o regularnej aplikacji takich odżywek, bo jednorazowe użycie od czasu do czasu niestety nie przyniesie spektakularnych efektów.

Domowe odżywki do paznokci

Poza odżywkami kupionymi w drogerii, paznokcie można również pielęgnować domowymi sposobami, które znane są już od kilku pokoleń. Wystarczy zaopatrzyć się na przykład w olejek rycynowy, który przyda się również kobietom do pielęgnacji rzęs. Olejek rycynowy należy podgrzać delikatnie, tak by był przyjemnie ciepły, a następnie przez dłuższą chwilę moczyć w nim paznokcie, by na koniec dokładnie wsmarować go w płytkę oraz skórki. Takie postępowanie z paznokciami szybko poprawia ich wygląd, wzmacnia je oraz odżywia.